اپل با استراتژی های نرم افزاری تازه خود، کیفیت را بر کمیت ترجیح می دهد

PhoneX

iOS 12 ، ورژن بعدی از سیستم عامل موبایل ها و تبلت های اپل قرار است طی پاییز آتی از راه برسد و قابلیت های تازه ای با خود به ارمغان بیاورد؛ اما در عین حال، اپل برخی از برنامه ریزی های خود در قبال این نسخه از iOS را به حالت تعلیق درآورده و به دنبال برطرف سازی باگ ها و تمرکز مضاعف بر کیفیت و اتکاپذیری، به جای اشباع ویژگی های تازه است. این اطلاعات اخیراً در گزارشی از سوی بلومبرگ و به نقل از منابع داخلی اپل منتشر شده اند.

در حالی که اپل به انتشار سالانه ورژن های جدید از iOS ادامه خواهد داد، تیم نرم افزار این کمپانی استراتژی دو ساله تازه ای را دنبال خواهد کرد که به آن اجازه می دهد وقت بیشتری برای تست سیستم عامل و آزادی عمل بیشتری برای افزودن قابلیت هایی که شاید طی یک سال کاملاً آماده نشوند داشته باشد.

iOS 12

تصمیم تازه اپل، به معنای به تعویق افتادن انتشار برخی از قابلیت های مورد انتظار iOS 12 خواهد بود. به عنوان مثال ویژگی هایی مانند هوم اسکرین بازطراحی شده برای آیفون و آیپد و نیز قابلیت CarPlay از جمله عناصری هستند که با تاخیر به دست کاربران می رسند و این موضوع درباره اپلیکیشن جدید فوتوز نیز مصداق دارد.

اما از طرف دیگر برخی قابلیت های مهم iOS 12 کماکان در دستور کار هستند. برای مثال کاربران هنوز می توانند منتظر دستیابی به قابلیت اجرای اپلیکیشن های یکسان روی آیفون، آیپد و مک باشند و ابزار جدید Digital Health (برای پایش میزان استفاده کودکان از موبایل هایشان توسط والدین) و بهبودهای هرچه بیشتر انیموجی ها (و احتمالاً امکان استفاده از آنها در تماس های فیس تایم) از جمله ویژگی های تازه iOS 12 هستند.

در گزارش ها گفته می شود این استراتژی های نرم افزاری تازه توسط کرگ فدریچی، مدیر واحد نرم افزار اپل تعیین شده اند و گرچه اپل به صورت عمومی به این مسئله اعتراف نکرده اما تصمیم اخیر اهالی کوپرتینو ارتباطی مستقیم به افزایش گزارش ها از باگ ها و غیراتکاپذیری iOS 11 و سایر نرم افزارهای اپل به صورت کل دارد.

این مطالب پیشنهاد می شوند ...

فاصله بین معرفی و عرضه محصولات اپل در دوران تیم کو... افزایش فاصله بین معرفی و عرضه محصولات اپل بر اساس گزارشی از نشریه «وال استریت ژورنال»  طی شش سال گذشته بازه زمانی بین معرفی محصولات اپل و عرضه آن به صورت میانگین به 23 روز افزایش یافته است و این در حالی است که در بازه زمانی شش ساله پیش از آن این زمان تنها 11 روز بوده است. افزایش فاصله بین معرفی و عرضه یک محصول نکته ای منفی به شمار می آید چرا که کمپانی کوپرتینویی معمولا فناوری های جدیدی را به بازار تکنولوژی معرفی می کند و هرچه این بازه کوتاه تر باشد رقبا از فرصت کمتری برای عرضه فناوری های مشابه برخوردار خواهند بود و از طرف دیگر افزایش این فاصل...
اپل در پی توسعه پلتفرم یکپارچه... اپل در پی توسعه پلتفرم یکپارچه برای اپلیکیشن‌های مک، آیفون و آیپد است بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، اپل هنوز در پی آن است تا همچون مایکروسافت، پلتفرمی یونیورسال برای اپلیکیشن‌های آیپد، آیفون و مک‌ ایجاد کند. اپل با معرفی آیفون‌ پلتفرمی جدید به اسم iOS توسعه داد که استفاده از آن تجربه‌ای بسیار راحت‌تر برای تعامل با رایانه‌ها و گجت‌ها در اختیار کاربران قرار داد. با استفاده از iOS کاربران به‌راحتی می‌توانند اپلیکیشن‌های مورد نیاز خود را از طریق اپ‌استور دانلود کنند و مورد استفاده قرار دهند. اپل رویکردی مشابه برای پلتف...
iOS 11 روی ۶۵ درصد از دستگاه‌های اپل نصب شده است... طبق آماری که دیروز اپل منتشر کرده، iOS 11 روی ۶۵ درصد از دستگاه‌های مبتنی بر iOS نصب شده است سیستم به‌روزرسانی iOS و شامل شدن طیف وسیعی از دستگاه‌ها همواره یکی از ویژگی‌های مثبت این سیستم‌عامل بوده است. طبق آمارهایی که اپل روز گذشته در صفحه‌ی پشتیبانی اپ استور برای توسعه‌دهنده‌ها منتشر کرده، iOS 11 روی بیش از ۶۵ درصد از گوشی‌ها و تبلت‌های این شرکت نصب شده است. شایان ذکر است که ۲۸ درصد از دستگاه‌ها، هنوز به استفاده ار نسخه‌ی ۱۰ این سیستم‌عامل ادامه می‌دهند. تقریبا ۷ درصد از کاربران دستگاه‌های مبتنی بر iOS از نسخه‌های قدیمی‌تر ای...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *