با کسب رای اعتماد مجلس، محمد جواد آذری جهرمی وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شد

با کسب رای اعتماد مجلس، محمد جواد آذری جهرمی وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شد

محمدجواد آذری جهرمی با اخذ رأی اعتماد کافی از نمایندگان مجلس، چهاردهمین وزیر ارتباطات کشور شد و به کابینه دولت دوازدهم راه پیدا کرد.

لحظاتی پیش و پس از برگزاری رأی‌گیری مجلس برای صلاحیت وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم، محمد جواد آذری جهرمی موفق شد با کسب رأی اعتماد نمایندگان مجلس، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور شود. شنیده‌ها حاکی از آن هستند که آذری جهرمی موفق به کسب ۱۵۲ رأی اعتماد شده است تا خود را به‌عنوان اولین وزیر متولد دهه‌ی شصت معرفی کند. وی پیش از این و در دوره‌ی قبلی، مدیریت شرکت ارتباطات زیرساخت را بر عهده داشت.

محمدجواد آذری جهرمی، متولد سال ۱۳۶۰ شهرستان جهرم است و حالا با ۳۶ سال سن، جوان‌ترین عضو کابینه‌ی دولت دکتر روحانی در دولت دوازدهم خواهد بود. او که تحصیلات دانشگاهی خود را در مقطع ارشد رشته برق قدرت دانشگاه صنعتی آب و برق به پایان برده است، به زبان‌های انگلیسی و عربی تسلط کامل دارد.

دکتر روحانی دلیل انتخاب آذری جهرمی به‌عنوان گزینه‌ی تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را اجتناب از فدا کردن آزادی برای احقاق امنیت عنوان کرده است. به گفته‌ی روحانی، محمدجواد آذری جهرمی آزادی و امنیت را در کنار هم می‌بیند.

این مطالب پیشنهاد می شوند ...

مجلس به موضوع رفع فیلتر توییتر ورود نمی‌کند... نفوذ شبکه اجتماعی توییتر در بین کاربران روز به روز بیشتر می‌شود و حضور فعال اصحاب رسانه‌های دولتی و از آن مهم‌تر خود دولتمردان کشور در این شبکه، سوالی را ایجاد می‌کند که چرا با وجود این فعالیت‌ها توییتر کماکان فیلتر است؟ پاسخ این سوال را البته «محمدجواد آذری جهرمی»، وزیر ارتباطات چندی پیش در اظهاراتش آن را پاسخ داد و گفت که برخی از مقامات دولتی از اینترنت آزاد و بدون فیلتر بهره می‌برند. او رفع‌ توییتر را منوط به گفتگو‌های گوناگون دانسته و نقش مجلس‌ را نیز در آن بی‌تاثیر نمی‌داند، اما آیا نمایندگان مجلس دغدغه رفع فیلتر توییتر را دارند؟ فیل...

دیدگاهتان را بنویسید