بزرگترین سیستم ذخیره سازی انرژی توسط تسلا ساخته شد

نیاز روزافزون به انرژی برق، این منبع انرژی را به بزرگ‌ترین چالش کشورها تبدیل کرده است. استرالیا پس از طوفان سال گذشته و قطعی برق در این کشور، تصمیم گرفته برای حل مشکل کمبود برق از تسلا کمک بگیرد.

تسلا بزرگ‌ترین قرارداد ذخیره انرژی جهان را در استرالیا به دست آورد؛ چالش این شرکت، تولید ۱۰۰ مگاوات‌ ساعت برق، در ۱۰۰ روز، پس از امضای قرارداد است. این شرکت کالیفرنیایی تا دسامبر ۲۰۱۷، در جنوب استرالیا یک سیستم ۱۰۰ مگاواتی برق را تحویل خواهد داد. این سیستم با مزرعه خورشیدی هورنسدیل نئوئن در نزدیکی جیمزتاون ترکیب خواهد شد.

سیستم ذخیره‌سازی انرژی تسلا به تولید انرژی بیشتری از منابع تجدید‌پذیر کمک می‌کند و همچنین به حل مشکل کمبود برق، کاهش نوسانات و مدیریت اوج بار در تابستان و همچنین بهبود قابلیت اطمینان زیرساخت‌های برق استرالیا کمک می‌کند.

ایلان ماسک مدیر اجرایی شرکت تسلا، گفت:

پروژه استرالیا سه برابر بیشتر از خروجی تولید بزرگ‌ترین سیستم ذخیره‌سازی انرژی آینده در جهان است. تسلا موتورز به استرالیا کمک می‌کند که بزرگ‌ترین باتری لیتیوم-یون جهان را تولید کند.

بزرگترین سیسیتم ذخیره سازی انرژی توسط تسلا ساخته شد

همان‌طور که قبلا در توئیتر گفته شده بود و این هفته دوباره تأیید شد، اگر تسلا نتواند در عرض ۱۰۰ روز این کار را انجام دهد، این سیستم برای صنایع همگانی استرالیا رایگان خواهد بود. ماسک اعلام کرد که این مهلت از زمانی شروع می‌شود که موافقت‌نامه اتصال به شبکه امضا شده باشد.

در شهریور سال گذشته، یک طوفان ۵۰ ساله، آسیب زیادی به زیرساخت‌های حیاتی ایالت‌های واقع در جنوب استرالیا وارد کرد و موجب قطعی برق در سراسر این کشور شد که در مجموع، ۱.۷ میلیون نفر بدون برق شدند. قطع برق استرالیا، در اوایل تابستان سال ۲۰۱۷ نیز اتفاق افتاد. در پاسخ، دولت استرالیا به‌عنوان پیش‌قدم در زمینه انرژی‌های تجدید‌پذیر، به دنبال راه حلی پایدار برای اطمینان از امنیت انرژی برای همه ساکنان کنونی و آینده بود و خواستار استقرار سیستم‌های ذخیره انرژی در مقیاس شبکه‌ای با حداقل ۱۰۰ مگاوات ظرفیت شد.

بزرگترین سیسیتم ذخیره سازی انرژی توسط تسلا ساخته شد

در این هفته، از طریق یک مناقصه، تسلا برای راه‌اندازی سیستم پشتیبان شبکه‌ی برق با ظرفیت ۱۰۰ مگاوات انتخاب شد. تسلا متعهد شد که این سیستم را در مزرعه بادی هورنسدل نئوئن در نزدیکی جیمزتاون استرالیای جنوبی بسازد. تسلا همچنین تمامی مؤلفه‌های سیستم ذخیره انرژی را در این پروژه رعایت می‌کند.

دستگاه ذخیره‌سازی نیروی تسلا (Tesla Powerpack)، از انرژی تجديدپذير مزرعه بادی هورنسديل شارژ خواهد شد و در طول ساعت‌هایی که مصرف پائين است، برق را برای تأمين بهره‌وری قابل اعتماد از زيرساخت برق استراليا ذخیره می‌کند. سیستم تسلا پاورپک حرکت دولت را به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر تسریع می‌کند و پیشرفت این شبکه‌ی مقاوم و مدرن را فراهم می‌کند.

در پایان دسامبر ۲۰۱۷، این سیستم بزرگ‌ترین پروژه ذخیره‌سازی باتری لیتیوم-یون در جهان خواهد بود و برق کافی را برای بیش از ۳۰ هزار خانه فراهم خواهد کرد؛ تقریبا برابر با مقدار خانه‌هایی که در طول دوره خاموشی برق نداشتند. این کار طی همکاری نزدیک دولت استرالیا با نئوئن و یک پروژه ذخیره انرژی در مقیاس شبکه‌ای است و به حل مشکل کمبود برق، کاهش نوسانات و کنترل بارهای تابستانی کمک می‌کند. در نتیجه قابلیت اطمینان زیرساخت‌های برق جنوب استرالیا را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، تسلا پاور وال در حال حاضر برای مشتریان مسکونی در سراسر استرالیا نصب شده و به‌سرعت در حال پیشرفت است. این فناوری می‌تواند به ایجاد ثبات در شبکه‌ی جنوبی استرالیا کمک کند و همچنین می‌تواند توسط صاحب‌خانه‌ها برای جمع‌آوری انرژی در طول روز استفاده شود. در این سیستم برق در روز ذخیره می‌شود و شب در دسترس قرار می‌گیرد که حتی اگر ظرفیت شبکه کاهش یابد، برق اضافه تولید می‌کند.

ایلان ماسک می‌گوید: «تسلا افتخار دارد بخشی از آینده انرژی تجدیدپذیر استرالیا باشد و ما انتظار داریم که این پروژه مدلی برای استقرار در آینده سراسر جهان باشد و باعث سرعت بخشیدن به پذیرش انرژی‌های پایدار شود.»

این مطالب پیشنهاد می شوند ...

باطری جدید و ارزان قیمت دانشگاه نورث وسترن تحولی د... کریستفر والورتون و گروه او در دانشگاه نورث‌وسترن با همکاری گروهی از پژوهشگران لابراتوار ملی آرگون، باتری لیتیوم‌ یون جدیدی ساخته‌اند. در این باتری از آهن استفاده شده است که تا پیش از این، معمولا استفاده از آن در باتری‌ها به شکست منجر شده بود. دیگر نکته‌ی جالب این باتری، استفاده از اکسیژن به روشی است که گمان می‌رفت ناکارآمد باشد. والورتون به همراه ژنپنگ یائو، دانشجوی پسادکترای خود، با استفاده از محاسبات رایانه‌ای، به فرمولی دست یافتند که به تولید باتری کارآمدی منجر شود. آن‌ها بهترین نسبت بین یون‌های آهن، اکسیژن و لیتیوم‌ را یافتند؛ نسبتی که ب...
سقوط رتبه اپل و گوگل در رتبه بندی کمپانی های آمریک... آخرین رتبه بندی کمپانی های آمریکایی از نظر درجه اعتبار، حاکی از سقوط رتبه اپل و گوگل و صعود چشمگیر تسلا است. موسسه Harris Poll که در زمینه تحقیقات بازار فعالیت می کند در نظرسنجی سالانه خود با نام Reputation Quotient که روی 100 برند «قابل رؤیت» در ایالات متحده آمریکا صورت گرفته، میزان اعتبار برند شرکت های برتر را مشخص کرده است. بر اساس این نظرسنجی که 25880 نفر در آن شرکت کرده اند، آمازون برای سومین سال پیاپی در صدر جدول قرار گرفته اما گوگل از رتبه هشتم به بیست هشتم سقوط کرده است. اپل هم که سال گذشته از رتبه دوم به پنجم نزول ...
ماهانه ۳ درصد از باتری های تولیدی سامسونگ با هدف ک... سازمان استاندارد ۸ مرحله‌ای جدیدی را برای حصول اطمینان از کیفیت و ایمنی باتری‌های خود تعریف کرده است. سامسونگ پس از ناکامی در عرضه گلکسی نوت ۷، تحقیقات فنی گسترده‌ای را در این زمینه انجام داد تا به‌طور دقیق از دلیل انفجار باتری فبلت بداقبال خود آگاه شود. کره‌ای‌ها پس از فاجعه‌ی نوت ۷ نوع جدیدی از دستورالعمل‌های ایمنی و تضمین کیفیت را برای اطمینان از این که هرگز چنین اتفاقی نمی‌افتد، طراحی کردند. اگرچه این مسئله به‌ظاهر ساده به‌نظر می‌رسد؛ اما سامسونگ برای انجام آن از هزاران متخصص داخل و خارج کمپانی کمک گرفته است. کره‌ای‌ها واحد‌...

دیدگاهتان را بنویسید