به تازگی بر اساس توییت های مدیر عامل موسسه تحلیلگر بازار IDC، گوگل موفق شده در سال 2017 به میزان 3.9 میلیون دستگاه موبایل پیکسل را به بازار عرضه کند و میزان عرضه نسبت به سال های پیش را بهبود بخشد.

در حالی که این تعداد نسبت به روند معمول عرضه موبایل های  پیکسل خوب به نظر می رسد، ولی با این وجود همچنان گوگل سهم بسیار کوچکی (کمتر از یک درصد) از بازار تلفن های هوشمند را در اختیار دارد. البته فراموش نکنیم که نسل دوم موبایل های پیکسل در سه ماهه انتهایی سال 2017 به بازار عرضه شدند. با این حال باز هم میزان عرضه گوگل از اسنشال بهتر بوده است.

گوگل در شرایط فعلی راه درازی برای نزدیک شدن به عرصه رقابت با آیفون یا موبایل های سری گلکسی اس سامسونگ در پیش دارد. به عنوان نمونه اگر پیشرفت میزان فروش موبایل های پیکسل با روند کنونی پیش برود، چندین سال طول می کشد تا کمپانی ساکن ماونتین ویو خود را به رقبایی از جمله اپل و سامسونگ برساند.

توییت دیگری که توسط «فرانسیسکو جرونیمو»مدیر عامل IDC ارسال شده، خبر از میزان فروش 88 هزار واحدی موبایل اسنشال فون می دهد؛ موبایلی که توسط کمپانی اندی رابین، خالق اندروید، در سال 2017 به بازار عرضه شد و البته به دلیل عدم استقبال کاربران قیمت آن از 699 دلار اولیه به 499 دلار کاهش یافت و حتی در برخی مناطق با قیمت پایین تری به فروش رسید.

همچنین هفته پیش آمازون اسنشال فون را به همراه دوربین 360 درجه 4K سازگار با این موبایل به قیمت 499 دلار به فروش رساند. به این ترتیب به نظر می رسد خریداران در واقع توانسته اند با خرید موبایل، دوربین را به رایگان دریافت کنند.

البته اسنشال قصد دارد برای ارائه نسل دوم موبایل خود، قوی تر به عرصه رقابت وارد شود و بر اساس گزارش ها قرار است تلفن هوشمند آتی این کمپانی با مقاومت در برابر آب عرضه شود، قابلیتی که نسل کنونی موبایل های این کمپانی از آن بی بهره بود.

این مطالب پیشنهاد می شوند ...

باز هم رکوردشکنی سامسونگ در سه ماهه اول 2018... اوایل ماه جاری میلادی، سامسونگ نشانه هایی از وضعیت مالی مطلوب خود در سه ماهه نخست سال 2018 را ارائه کرد. حالا امروز شاهد انتشار گزارش مالی سامسونگ هستیم که برای چهارمین دوره متوالی، از نظر سود عملیاتی رکورد شکنی کرده و همان طور که انتظار می رود، فروش چیپ نقش اساسی را در این وضعیت داشته است. سود خالص سامسونگ در این بازه با 52 درصد رشد به 10.8 میلیارد دلار رسیده است در سه ماهه نخست سال مالی 2018، سامسونگ 11.69 تریلیون وون معادل 10.8 میلیارد دلار آمریکا سود خالص داشته. در مقایسه با آمار سه ماهه نخست سال 2017 و سود خالص 7.68 تریلیون وون آنها،...
گوگل اپلیکیشن Google Pay را برای خدمات یکپارچه پرد... ساکنین مانتین ویو قصد دارند اپلیکیشن جدید با نام گوگل پی (Google Pay) ارائه کنند که همه ویژگی‌ های دو برنامه‌ی اندورید پِی و گوگل والت را کنار هم جمع کرده و به نوعی این دو اپ را با یکدیگر ترکیب کند. اپلیکیشن جدید به دو نیمه‌ی مجزا تقسیم می‌شود؛ یک برگه‌ «هوم» یا خانه که فعالیت‌ های پرداختی اخیر کاربر، پیشنهاد‌ ها و مغازه‌ های نزدیک را به نمایش می‌گذارد. یک برگه‌ی مجزا به نام «کارت‌ها» نیز در این اپ وجود دارد که به نمایش آنلاین اعتبارات کارت‌های کاربر، بدهی‌ها، جایزه‌‌ها و کارت‌های هدیه اختصاص دارد. گوگل پی جایگاه به خصوصی در بر...
معمای گوگل در ساختمان توسعه دهندگان، نام اندروید ب... گوگل هر ساله کنفرانس I/O را برای توسعه دهندگان برگزار می کند و در آن مجموعه ای از جذاب ترین محصولات و خدماتش را برای عرضه در آینده نزدیک معرفی می نماید. علی رغم اینکه چندین ماه به برگزاری این رویداد باقی مانده، ولی شرکت ساکن ماونتین ویو وبسایت مربوط به این رویداد را به روز رسانی کرده است. حالا با وارد شدن به این سایت می توانید از طریق سرویس Street View گوگل، محیط بخش های مختلف ساختمان توسعه دهندگان از جمله قسمت ورودی و پذیرش را مشاهده کنید. جالب تر اینکه گشت و گذار در این ساختمان اطلاعات جالبی در مورد رویدادهای آتی این شرکت را در اختیا...

دیدگاهتان را بنویسید