microsoft2222_1494486727_618x347-618x336

مایکروسافت اخیراً پتنتی را برای جای گیری حسگرهای دوربین جلویی موبایل ثبت کرده که بر اساس آن دوربین جلویی با دوربین مادون قرمز در قالب یک حسگر ترکیب می شوند.

این پتنت که «حسگر تصویر برداری ترکیبی برای ثبت ساخت یافته نور شیء» نام گرفته، اولین بار در مرداد تا شهریور سال ۱۳۹۵ ثبت شده و ممکن است در موبایل سرفس فون آتی این کمپانی تعبیه شود.

حسگرهای دوربین

در صورت پیاده سازی این پتنت علاوه بر اینکه از فضای مورد نیاز برای دوربین جلویی و حسگرهای دوربین کاسته می شود، موجب می گردد حسگرهای نور نیز در کنار حسگر مادون قرمز به کار رفته در دوربین تعبیه شود.

به این ترتیب تلفن هوشمند می تواند اطلاعات مادون قرمز و نیز نورهای مرئی را به طور همزمان دریافت کند. این مسئله موجب می شود از عدم انطباق احتمالی تصویر که موجب اشتباه در عمق سنجی تصویر می شود جلوگیری گردد.

iPhone X

شکاف بالایی آیفون ۱۰ که حسگرها را در خود جای داده، از نظر اندازه بیش از حد بزرگ خود و تأثیری منفی که بر زیبایی این موبایل گذاشته، مورد انتقاد بسیاری از کاربران بوده. در صورت قابل پیاده سازی بودن پتنت مایکروسافت، انتظار می رود در آینده شاهد عرضه موبایل هایی با شکاف بالای نمایبشگر ظریف تر باشیم.

همچنین به نظر می رسد موبایلی که حسگرهای بهره مند از این پتنت در آن به کار رفته، می تواند تصاویر با افکت بوکه را ثبت کند. به عبارت دیگر امکان ثبت  تصاویر با پس زمینه و نیز پیش زمینه مات فراهم می شود.

لازم به ذکر است که مایکروسافت در حال حاضر گواهی های مالکیت معنوی بسیاری را در اختیار دارد که آنها را در اختیار بسیاری از سازندگان تلفن های هوشمند اندرویدی قرار می دهد.

همچنین در صورتی که ثبت این پتنت تأیید شود، انتظار می رود، حق استفاده از آن در اختیار شرکت هایی از جمله اپل قرار گیرد. به این ترتیب شاید در آینده به لطف این فناوری، آیفون های آتی از شکاف نمایشگر کوچکتری برای جای دادن حسگرها برخوردار باشند. از سوی دیگر احتمال استفاده از این پتنت در موبایل های اندرویدی از جمله هواوی نیز وجود دارد.

این مطالب پیشنهاد می شوند ...

موبایل هواوی Ascend Y300 موبایل هواوی Ascend Y300 گوشی هواوی وای 300 یکی از گوشی های میان رده ی شرکت هووای در سال 2013 است که در دو نمونه ی تک سیم کارت و دوسیم کارت روانه بازار شده است. اگر چه امروزه این مدل گوشی با ضخامت 11.2 میلی متر جز گوشی های ضخیم به حساب می آید ولی قابل توجه است که دوسیم کارته شدن این مدل گوشی ابدا در اندازه و ضخامت گوشی موبایل تاثیری نداشته است و هواوی توانسته در هر دو مدل ضخامت 11.2 میلی متر را حفظ کند. این گوشی موبایل میان رده ی شرکت هواوی با توجه به سخت افزار به کار رفته در آن با قیمت مقرون به صرفه ای وارد بازار شد، به طوری که دیگر گوشی های...
همراه داشتن دائمی موبایل می تواند استرستان را کاهش... محققان دانشگاه استنفورد آمریکا معتقدند که برخلاف تصور عموم، اگر موبایل خود را همیشه به همراه دارید الزاماً به معنی اعتیادتان به آن نیست و حتی این مسئله می تواند استرستان را کاهش دهد. شاید بارها برایتان پیش آمده که جیب خود را لمس کرده تا از همراه داشتان موبایلتان مطمئن شوید. این اطمینان خاطر به این دلیل ایجاد می‌شود که اتصال شما با دهکده‌ی جهانی برقرار است و از این طریق می‌توانید شرایط بهتری برای زندگی خود بیافرینید. این مطلب به نوعی بیانگر وابستگی به موبایل است. وابستگی شدید به یک وسیله نیز می‌تواند به معتاد بودن به شیء مذکور تعبیه شود. گرو...
اسنپدراگون ۸۴۵ برای اولین بار بر روی گلکسی اس ۹... به نظر می‌رسد سامسونگ طبق قراردادی با کوالکام همچون سال گذشته اولین کاربر اسنپدراگون ۸۴۵ بوده و گلکسی اس ۹ اولین گوشی مبتنی بر این تراشه در بازار خواهد بود. براساس آخرین گزارش‌ها به نظر می‌رسد قرار است سامسونگ همچون سال گذشته اولین مصرف‌کننده‌ی تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام باشد. طبق آخرین اخبار، کره‌ای‌ها قرارداد مشابهی را با کوالکام به امضا رسانده‌اند که براساس آن تولید اسنپدراگون ۸۴۵ را بر عهده داشته و در ازای قبول این مسئولیت ابتدا گوشی‌های هوشمند خود را مبتنی بر این تراشه راهی بازار خواهند کرد. سال گذشته کوالکام وظیفه‌ی تولید تراشه‌ی اسن...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *